Close

Prawo budowlane i prawo nieruchomości

Pracami zespołu „inżynierów prawa” kieruje radca prawny Piotr Staniec, który rynkiem nieruchomości i prawem budowlanym zajmuje się od blisko 20 lat.

 

Jeszcze w okresie studiów prawniczych, Piotr Staniec rozpoczął swoją karierę zawodową jako prawnik, następnie kierownik działu prawnego, a ostatecznie dyrektor działu prawnego i prokurent spółki deweloperskiej o ogólnopolskim zasięgu. W tym czasie zdobył niezastąpioną wiedzę i doświadczenie, nieosiągalną dla prawników-teoretyków.

 

W czasie pracy zawodowej, Kancelaria współpracowała z wieloma inwestorami, w szczególności deweloperami, jak również uczestniczyła w szeregu procesów inwestycyjnych, tak w charakterze doradczym, jak również w postępowaniach sądowych. Radca prawny Piotr Staniec reprezentował Klientów w szeregu doniosłych spraw dotyczących kluczowych inwestycji, jak budowa autostrady A2 czy budowa trzeciej nitki rurociągu „Przyjaźń”.

 

Niezależnie od wieloletniego doświadczenia zawodowego, Piotr Staniec jest również autorem publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa nieruchomości, w szczególności dotyczących umów deweloperskich, jak na przykład „Umowa w trybie art. 9 ustawy o własności lokali a umowa deweloperska” (Krytyka Prawa 3/2009), „Bezpieczeństwo stron umowy deweloperskiej w świetle obowiązującej regulacji prawnej i wybranego
orzecznictwa” (Krytyka Prawa 2/2010).

 

Zespół „inżynierów prawa” to nie tylko prawnicy – kierownik Kancelarii Magdalena Wiśniewska przez ponad 11 lat pracowała w firmach deweloperskich jako dyrektor sprzedaży. W tym czasie od podszewki poznała problematykę sprzedaży mieszkań i lokali usługowych oraz całego procesu realizacji inwestycji deweloperskich.

 

Obecnie, w związku ze wzrastającym zapotrzebowaniem rynku, Kancelaria doradza również w szeregu spraw w zakresie nieruchomości i inwestycji związanych z ochroną środowiska i gospodarowaniem odpadami.